دلیل حذف ویدئو در اینستاگرام

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بعد از آپلود یک ویدئو در اینستاگرام  بلافاصله پس از انتشار، توسط اینستاگرام به‌صورت خودکار حذف شده است و با پیغام زیر روبه‌رو شده باشید :

Your video was removed because it may have copyrighted content that belongs to someone else

علت اصلی این اتفاق چیست و آیا راهکار و ترفندی برای دور زدن آن وجود دارد؟ ما در این پست قصد داریم کمی به این ماجرا بپردازیم تا پاسخ برخی از دوستان که از این مشکل گلایه دارند را بدهیم.

در واقع اینستاگرام به عنوان یک رسانه اجتماعی قدرتمند برای حفظ جایگاه خود و همچنین با شعار حفظ حقوق کپی رایت، کارهایی رو در دستور کار خود قرار داده است.

یکی از این حقوق ممانعت از قرار دادن  موسیقی یک خواننده بدون اجازه رسمی از صاحب آن است.

اینستاگرام ویدئوهایی که حاوی موسیقی خواننده های جهانی هستند رو پاک می کند تا زمانی که اثبات شود شما مجوز استفاده از آن موسیقی را دارید.

از زمان الحاق اینستاگرام به کمپانی فیس‌بوک، شدت این سخت‌گیری‌ها چند برابر شده  است. البته شدت این سختگیریها از سال 95 بیشتر از قبل شده.

این روزها اگر شما بدون اجازه یک ویدئو را که حاوی یک موسیقی بین‌المللی باشد که رایگان نباشد را در اینستاگرام منتشر کنید، همان لحظه به‌صورت هوشمند اینستاگرام آن را شناسایی و حذف می‌کند.

پس از حذف هوشمند ویدیو توسط فناوری‌های جدید اینستاگرام، یک پیغام در قسمت «فعالیت‌های اخیر» (همان آیکون قلب) نمایش داده می‌شود و یک ایمیل برای صاحب اکانت فرستاده می‌شود که توضیحاتی را راجع‌به این رخداد مانند: تاریخ، ساعت و همچنین علت حذف و صاحب اثر در آن می‌باشد. در ادامه اینستاگرام به شما توضیح می‌دهد که شما تنها می‌توانید ویدئوهایی که اجازه انتشار آنها را دارید را آپلود و پخش کنید. در انتها از شما می‌خواهد که اگر درخواست قانونی برای پخش آن را دارید با زدن دکمه Appeal آن را ثبت کنید.

اینستاگرام

 

آیا راه و ترفندی برای دور زدن این محدودیت وجود دارد؟ در واقع خیر اما می‌توانید از همین گزینه Appeal استفاده کنید تا اگر شانس بیاورید، بتوانید دوباره آن را پست کنید و اگر بدشانس باشید بلاک می‌شوید!

 

نوشته های مرتبط:

کدام برنج را مصرف کنیم؟

برنج یکی از اصلی ترین و رسمی ترین وعده غذایی...

درباره شیره انگور سیاه

شیره انگور فرآورده ای با ارزش غذایی بالاست. این شهد...

نحوه ساخت جیمیل

یکی از خدمات رایگان شرکت گوگل، جیمیل است. جیمیل تنها...